festivalpetras1ΙΟΥΝΙΟΣ
?    Τετάρτη 4   NOUVELLE VAGUE                           
Συναυλία,
Γενική είσοδος: 20 ευρώ,
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.
?    Πέμπτη 5   Παιδική Θεατρική παράσταση
από το “Δημοτικό Ωδείο Πετρούπολης”
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.


?    Σάββατο 7  ΦΩΝΕΣ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ
9η Μεγάλη Συναυλία Πολυφωνικού Τραγουδιού
Προπώληση: 17 ευρώ,
Στο ταμείο του θεάτρου: 20 ευρώ,
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Δευτέρα 16  “ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΟΥΛΊ…”
Αφιέρωμα στα χρόνια της μετανάστευσης 
Θεατρική παράσταση από το 1ο Λύκειο Πετρούπολης
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Παρασκευή 20    ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ
Σάββατο 21         Συναυλία
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Δευτέρα 23        “ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΑΘΗΤΙΚΗΣ
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ”
Ώρα έναρξης 8:00 μ.μ.

?    Πέμπτη 26    “ΔΩΔΕΚΑΤΗ ΝΥΧΤΑ”
Παρασκευή 27     Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Θ.Μουμουλίδη
Παίζουν:Π.Σκουρολιάκος, Γ. Μπρέμπου
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Σάββατο 28        ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
Κυριακή 29         Παραδοσιακοί χοροί
Δευτέρα 30         Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

ΙΟΥΛΙΟΣ

?    Τρίτη 1        “ΤΟ ΑΣΧΗΜΟΠΑΠΟ”
του Χανς Κρίστιαν Αντερσον 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Μ.Κουμπιού
Παίζουν: Α.Δαλιάνη κ.α.
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Τετάρτη 2        “ΤΟΥ ΚΟΥΤΡΟΥΛΗ Ο ΓΑΜΟΣ”
του Αλέξανδρου Ρίζου – Ραγκαβή 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Γ.Καλατζόπουλου
Παίζουν: Π.Χαικάλης κ.α.
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Κυριακή 6        “Η ΟΠΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΑΡΑΣ”
Δευτέρα 7         του Μπέρτολτ Μπρέχτ
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Κ.Αρζόγλου
            Από την «Πειραματική Σκηνή Θεάτρου Πέτρας»
Είσοδος ελεύθερη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.


?    Τρίτη 8        B.D.FOXMOOR (Active Member) + friends
Συναυλία,
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Πέμπτη 10         “ΖΟΡΜΠΑΣ”
Παρασκευή 11     Μπαλέτο Εθνικής Λυρικής Σκηνής
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Σάββατο 12        “ΜΕΙΔΙΑΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ”
του Δ. Γιαννουκάκη 
Θεατρική παράσταση από την Θεατρική ομάδα
«Ερωτέχνες»
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Δευτέρα  14        SUN SHINE DANCING GROUP
Χορός από την Ταιβάν
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Τρίτη 15        “Ο ΚΟΛΑΞ”
του Δ.Κ. Βυζαντίου 
Θεατρική παράσταση από το Θέατρο Τέττιγες
Σε σκηνοθεσία Λ.Βαρδαρού
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Τετάρτη 16        FEDERICO AUBELE
Συναυλία,
Γενική είσοδος: 20 ευρώ
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Πέμπτη 17        ANGKLUNG GROUP
Χορός από την Ινδονησία
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.


?    Τρίτη 22        “ΡΙΧΑΡΔΟΣ Γ”
του Ουίλλιαμ Σαίξπηρ 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Γ.Κιμούλη
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Τετάρτη 23        “ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΔΕΣΜΩΤΗΣ”
του Αισχύλου 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Χ. Καλαβρούζου
Από το ΔΗΠΕΘΕ Ρούμελης
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Δευτέρα 28        “ΤΑΡΤΟΥΦΟΣ”
του Μολιέρου 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Θ. Καρακατσάνη
Από το Θέατρο Αθήναιον
Παίζουν Θ. Καρακατσάνης – Κ. Βουτσάς
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Πέμπτη 31        “ΒΑΚΧΕΣ”
του Ευριπίδη 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Λ. Λοιζίδης
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.


ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

?    Δευτέρα 25        “ΖΑΚΥΝΘΙΝΕΣ ΟΜΙΛΙΕΣ”
του Νίκου Γουσέτη 
Θεατρική παράσταση με την Ε.Γερασιμίδου
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

?    Τετάρτη 27        “ΤΟ ΦΙΟΡΕ ΤΟΥ ΛΕΒΑΝΤΕ”
του Γρηγόρη Ξενόπουλου 
Θεατρική παράσταση με τον Σπ. Παπαδόπουλο
Ώρα έναρξης 9:30 μ.μ.

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

?    Δευτέρα 1        “ΑΝΤΙΓΟΝΗ”
του Μπ. Μπρέχτ 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Δημήτρη Κορίλη
από το ΠΕΡΙΑΘΛΩΝ ΘΕΑΤΡΟ
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Τρίτη 2        “Η ΛΟΚΑΝΤΙΕΡΑ”
του Κάρλο Γκολντόνι 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Β.Νικολαίδη
από το ΔΗΠΕΘΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Τετάρτη 3        “ΕΛΕΝΗ”
του Ευριπίδη 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Θ.Αθερίδη
Με τους Σ.Καρύδη, Θ.Αθερίδη, Γ.Βούρο,Γ.Καπουτζίδη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Κυριακή 7        “ΝΕΦΕΛΕΣ”
του Αριστοφάνη 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Θ.Θεολόγη
Με τους Τ. Χαλκιά, Η. Λογοθέτη, Τ. Παλαντζίδη
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Δευτέρα 8        ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ
Συναυλία
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Σάββατο 13        “BLOOD BROTHERS"
του Willi Russel
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Κ.Σπυρόπουλου
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Κυριακή 14        “ΑΡΑΒΟ-ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΣ ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ"
του Ρόμπιν Σόανς
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Κ.Σπανού
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Δευτέρα 15        ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΑΛΑΜΑΣ
Συναυλία
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Παρασκευή 19    “ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ”
Σε κείμενο & σκηνοθεσία Κ. Ρουγγέρη 
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

?    Παρασκευή 26    “ΜΗΔΕΙΑ”
του Ευριπίδη 
Θεατρική παράσταση σε σκηνοθεσία Α.Βασίλιεφ
Από το ΔΗΠΕΘΕ Πάτρας, με την Λυδία Κονιόρδου
Ώρα έναρξης 9:00 μ.μ.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ & ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ
ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΤΡΑΣ
Δωδ/σου & Κρήτης 78, Τ.Κ. 132 31 Πετρούπολη
 
210 5062166 – 210 5063660
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
fax: 210 5063661